Povodně 2013

(03. 06. 2013)

Povodně 2013.

Bohužel se stalo to, co se stalo a tak nabízíme rychlou pomoc nejen několika níže uvedenými radami, ale také, v případě Vaší potřeby, i pomoc s řešením konkrétní likvidace pojistné události.

Co dělat v případě škody.

- fotit, fotit, fotit !!! Velice důležité je mít vše zdokumentované  (a pokusit se vyhledat jakékoli fotografie stavu před pojistnou událostí)

- jak to půjde, je potřeba nahlásit na příslušnou pojišťovnu pojistnou událost. (stačí jen po internetu, klidně zatím bez dokumentace = fotek, bude Vám přiděleno číslo pojistné události)

- jak bude voda ustupovat, tak samozřejmě můžete začít s nutnou sanací, ale opět fotit

- po nahlášení v nekrizových situacích dorazí likvidátor za cca 2 dny, v tomto případě se tato doma může prodloužit i na 2 týdny

- nezapomeňte mít doklady (účty) o nutných úkonech, které jste v souvislosti s pojistnou událostí museli vykonat (platí i v ohledu se zabráněním těmto škodám)

- téměř všechny pojišťovny na svých webech zveřejnily manuály na hlášení aktuálních škod, zřídily i nová telefonní čísla, která můžete také použít na rychlé nahlášení pojistné události.

- pozor si dávejte i na své zdraví, protože voda je kontaminovaná a i obyčejné škrábnutí může vyvolat další zdravotní komplikace

- Česká asociace pojišťoven vydala základní rady poškozeným klientům

- musím Vás ale upozornit, že pojistné smlouvy z dřívější doby budou mít možná rozdílný pohled na plnění v případě povodeň - záplava

- .......

Pevně věřím, že tyto informace nebudete potřebovat ani Vy a ani nikdo z Vašeho okolí. Pokud ale ano, tak Vám přeji co nejmenší škody a v případě potřeby se na mne, případně na nás, můžete kdykoli obrátit v rámci celé ČR.

 

Za PF PRO s.r.o.

Jiří Vařečka, jednatel

logo

Copyright © 2010 - 2021 Accelerando Praha. All rights reserved.